TÜRKİYE'NİN ENDOMETRİOZİS KLİNİĞİ

Üçüncü basamak referans merkezi olan ‘Endometriozis Klinik’ hastalara doğru teşhis, doğru tedavi ve hayat boyu düzenli takip imkanı sunan, endometriozis konusundaki deneyimi 15 seneyi aşmış, farklı uzmanlık alanlarından bir ekiple yüksek kalitede hizmet vermek amaçlı kurulmuştur.

BİR UZMANLIK ALANI OLARAK ENDOMETRİOZİS

Endometriozis hastalarının tedavisindeki en önemli adımlardan biri konunun uzmanına ulaşabilmektir. Jinekologların birçoğu endometriozisin tanı ve tedavisinde yeterli tecrübeye sahip değildir. İdeal olan, endometriozisin farklı evrelerindeki birçok hastasının tedavisini üstlenmiş bir endometriozis uzmanı tarafından tedavi edilmektir.

Dünya genelinde endometriozis uzmanı sayısı az olmakla beraber, son yıllarda bu durum değişmektedir. Yeni teşhis konan kadınların sıklığının artması bu değişiklikte rol oynamaktadır. Bir endometriozis uzmanı tarafından tüm boyutlarıyla yürütülecek bir tedavi, uzun yıllar sürebilecek eksik veya yanlış tanı ve tedavilere maruz kalmanızı engelleyebilir.

İyi bir endometriozis uzmanı bulmak, zaman ve çaba gerektirebilir fakat bu size geri dönüşü olacak bir yatırımdır. Birçok kadın endometriozis için tedavi almaya çalışırken kötü tecrübeler yaşayabilmektedir. Endometriozis tekrarlayabilen kronik bir hastalıktır, bu nedenle tedavide nüksü geciktirici yöntemler kullanmak ve tedavi sonrası titiz takip çok önemlidir.

Endometriozis konusunda güncel bilgilerle donanmış, cerrahi becerisi ve tecrübesi yüksek, en yeni ekipman ve tekniklere sahip, tamamlayıcı tıp yaklaşımlarını tartışabileceğiniz, tedavi ve özellikle takibinizi net sınırlarla ortaya koyan bir ekip tarafından tedavi edilmek uzun vadede sizi stres ve endişeden kurtaracaktır.

FARKIMIZ YAKLAŞIMIMIZDA SAKLI

Endometriozis uzmanlığı, genel kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı sonrası endometriozis alanında çalışarak tecrübe kazanmış hekimlerin aldığı özel bir ünvandır. Bu ünvan endometriozis konusunda eğitim ve uygulamalarını yoğunlaştıran uzmanlar tarafından kazanılabilir.

Bir endometriozis uzmanı minimal invaziv cerrahi (laparoskopi) alanında uzun yıllar eğitim almış, endometriozis vakalarına özel cerrahilerde becerisini geliştirmiş, cerrahi dışı tedavilerden fayda görecek hastaları doğru ayırt edebilen ve uygun tedaviye yönlendirebilen, güncel tedavilere hakim biri olmalıdır. Biz ‘Endometriozis Klinik’ olarak laparoskopik derin endometriozis cerrahisini, 30 yıllık laparoskopik cerrahi tecrübemiz sayesinde son derece başarılı olarak uygulamaktayız. Derin endometriozis cerrahisinde multidisipliner bir yaklaşımla güncel gelişmelerle harmanladığımız teknikler kullanmaktayız. Her hasta cerrahi için uygun olmadığı gibi bazı hastalar cerrahiden zarar da görebilirler. Tedavi hastanın özel durumu gelecek planları ve gereksinimlerine göre her hasta için ayrı ayrı şekillendirilmelidir.

DESTEK VEREN HEKİMLERİMİZ

Endoklinik projesi, Koç Ünivesitesi ve Amerikan Hastanesi’nin değerli hekimlerinin koşulsuz katklılarıyla oluşmuştur.